ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

TRİBÜNDE YENİ OLUŞUM...

27 Haziran 2016

...................

Boluspor tribünlerinin eski liderlerinden Boluspor sevdalısı Ayhan Usta, basın açıklaması yaparak yeni bir oluşum içine girdiklerini söyledi. Usta, “Hiçbir derneğe karşı gerçekleştirilmiş bir oluşum olmamakla birlikte hiçbir dernekle de organik bir bağımız bulunmamaktadır. Bağımız sadece gönülden bağlı olduğumuz Boluspor'un çıkarları. Onun için kapımız sonuna kadar herkese açık.” ifadelerine yer verdi.

Usta’nın açıklamalarından satır başları şöyle:

Boluspor'u sadece gönülden sevdik, başka bir şey demedik. Sevdiğimiz, önem verdiğimiz değerlerden taviz verdik, Boluspor ve Boluspor sevdasından asla taviz vermedik. Çünkü BOLUSPOR'u sadece gönülden sevdik. Kimi zaman ağladık kimi zaman güldük, kimi zaman ıslandık kimi zaman kavrulduk ama hiç mi hiç şikâyetçi olmadık. Çünkü Boluspor'u sadece gönülden sevdik. Bu sevda bitmeyecek ama şimdi belirteceğim sebeplerden dolayı artık yeni bir grup ile yeni bir oluşum içerisine girmeye karar verdik.

 NEDEN YENİ BİR OLUŞUM?

Bizler de şimdiki taraftar dernekleri içerisinden geldik. Ama ne yazık ki taraftar demekleri içerisinde toplum psikolojisi çerçevesinde yapılan yanlışlıkların Boluspor' a zarar verdiğini gördük. Tek sevdamız Boluspor derken, hatalar yaptık moral motivasyonun kırılmasına sebep olduk. 13. adam olarak destek verelim derken köstek olduk. Taraftar gruplarının dışındaki sessiz çoğunluğun hiç sesi olamadık. Hatta bazı zamanlarda çekirdekçi grup olarak nitelendirdiğimiz sessiz grupları görmemezlikten geldik.

 ÖZNENİN BOLUSPOR OLDUĞU YENİ OLUŞUMUN HEDEFİ NE?

Bir defa öznemiz BOLUSPOR. Amacımız; BOLUSPOR'un iyi ve kötü gününde yanında olmak. Ona 13. adam olarak destek olmak. Ona gönülden bağlı olmak. Motivasyon bozan değil birleştiren taraf olmak. En önemlisi de maçlarda sessiz çoğunluk olarak nitelendirdiğimiz çekirdekçi grubun sesi olmak. Çekirdekçi grupla hep birlikte; Beraber yürüdük biz bu yollarda, Beraber ıslandık yağan yağmurda, Şimdi söylediğim tüm şarkılarda, Bana her şey seni hatırlatıyor. Boluspor diye stadı tezahüratla inletmek. Küfrün olmadığı, Bolusporumuza sadece moral ve motivasyon katacak güzel tezahüratların kulakları çınlattığı bir tribün için elimizden geleni birlik ve beraberlik içerisinde tesis etmek.

PEKİ HERKES ARAMIZDA OLABİLİR Mİ?

Tabi ki herkes aramızda olabilir. Öznesi Boluspor olan, yukarıda belirttiğimiz kurallara bağlı olan herkes bu oluşumun içerisinde olabilir. Bu arada hemen yeri gelmişken açıklama yapayım. Hiçbir derneğe karşı gerçekleştirilmiş bir oluşum olmamakla birlikte hiçbir dernekle de organik bir bağımız bulunmamaktadır. Bağımız sadece gönülden bağlı olduğumuz BOLUSPOR'un çıkarları. Onun için kapımız sonuna kadar herkese açık.

1 yorum yapılmış
  • Ylmazelik
    27 Haziran 2016 • 21:50
    Çok çok isabetli bir karar gerçekten demekki gerçekten Boluspor ruhu geri geliyor. Başarılar...
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03