ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

ALAADDİN YILMAZ'DAN STADYUM AÇIKAMASI

19 Kasım 2016

.......................

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, facebookta Boluspor taraftarları tarafından soru yağmuruna tutuldu. Yeni stadyumla ilgili sorulara cevap veren Başkan Yılmaz, stadyumun Büyüksu Projesi içerisinde kalması nedeniyle önceliğin Büyüksu Projesi’ne verildiğini belirtti.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden takipçilerinin sorularını yanıtladı. Bolu’daki çalışmalar hakkında sorular üzerine açıklamalarda bulunan Başkan’a en fazla yeni stadyumun ne zaman yapılacağı soruldu. Bolulu sporseverler ve Boluspor taraftarları tarafından adeta soru yağmuruna tutulan Yılmaz, stadyumun taşınmasındaki gecikmenin perde arkasını anlattı.

“TAŞINMASI GECİKTİ”

Yeni stadyum alanının Karaçayır’da olduğunu ve Karaçayır’ın bir spor merkezi olarak Büyüksu Projesi’ni de içinde yer aldığını ifade eden Başkan Yılmaz, “Bolu bir spor merkezi olacak dedik. Karaçayır’ı da merkez olarak belirledik. Bunun için de şehir merkezinde bulunan stadyumun Karaçayır’a taşınmasını tasarladık. Stadyum Karaçayır’da 40 dönümlük bir alana yapılacak. Ancak Büyüksu Projesini geliştirince stadyum da bu projenin içinde kaldı. Dolayısıyla Büyüksu Projesine öncelik verdiğimiz için stadyumun taşınması gecikti. Ancak Büyüksu Projesi şekillenmeye başlayınca stadyumu taşımak için de çalışmalara başlayacağız. Eski stadyumun olduğu yer de bir yeşil alan olarak Bolu’ya kazandırılacak. Oranın da avam projeleri hazır” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03