ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

YENİ STADYUMLA İLGİLİ FLAŞ GELİŞME

28 Eylül 2020

.....................................

HABER-Gülnihal Karatekin

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’ya yeni yapılacak olan stadyum hakkında açıklamalarda bulunarak, “Yer tahsisi konusunda somut adımı attık, kendi bütçemizle yapacağız yolunu yordamını biz bulacağız siz sadece bize yer tahsisini yapın diyoruz. Modern bir stadyum olacak, 14bin kişilik yapmak istiyoruz. Bolunun plakasına da uygun bir de şehrin nüfusu karşısında baktığınızda 14 bin kişilik stad bize fazlasıyla yeterli” dedi.

Boluspor TV’de canlı yayınlanan Altınordu maçı öncesi özel yayınında açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’ya yapılacak olan yeni stadyumla ilgili , “Seçim öncesi bir söz vermiştik. Taraftarla istişare ettik Bolu halkıyla istişare ettik ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Fatih Metin de, stadyumun mevcut yerine yapılması konusunda hemfikirdik. Stadyumu mevcut yerine yapacağız inşallah bu konuda geniş bir mutabakat var. Hatta projemizi de sunduk bu gün itibariyle de biz spor hizmetleri genel müdürlügüne de başvurduk, ‘31 mart 2019 yerel seçimleri öncesinde bolu halkı ve Boluspor taraftarı ile yapılan istihareler sonucun da Bolu Atatürk stadyumunun mevcut yeri yani ihsaniye mah. 788taksim 117 nolu parsel üzerine yapılması kararlaştırılmış ve tarafından Boluspor taraftarlarına mevcut alan üzerine modern bir stadyum yapılması sözü verilmiştir. Bu sözü ben verdim hali hazırda stadyumun üzerine kurulu olduğu mülkiyeti genel müdürlügümüze ait olan yeni stadyumun belediyemiz tarafından yapılıp işletilmesi için kati ve süresiz olarak belediye başkanlığımıza tahsisi hususunda gereğini arz ederim’ şeklinde dilekçemizi sunduk.

“YER TAHSİSİ YAPILDIĞI ANDA ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Biz kendi bütçemizle yapacağız yolunu yordamını biz bulacağız siz sadece bize yer tahsisini yapın. Stad için hemen çalışmaya başlayacağız. Yer tahsisi yapılırsa tabi yerin sahibi Gençlik Spor Genel Müdürlüğü olduğu için biz projemizi sunacağız kendilerine, tamam dedikleri noktada da hemen başlayacağız. Bunun birkaç tane yöntemi olabilir stadyumu olduğu gibi sıfırdan yıkıp yapabiliriz. Yahut Fenerbahçe’nin uyguladığı sistem gibi tribün tribün bunu gerçekleştirebiliriz bölüm bölüm o daha mantıklı gibi görünüyor. Biz somut adımı attık bundan sonra Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nden tahsis bekliyoruz. Bu konuda sayın milletvekillerimize çağrıda bulunuyorum gelin siz de katkı sağlayın biz Bolu Belediyesi olarak bunu yapabilecek güçte olduğumuzu düşünüyoruz bir kısmını sponsorlarımızla yaparız bir kısmını kendi bütçemizle yaparız. Biz hazırız sadece tahsis konusunda bize yardımcı olmanızı bekliyoruz. Modern bir stadyum olacak, 14bin kişilik yapmak istiyoruz. Bolunun plakasına da uygun birde şehrin nüfusu karşısında baktığınızda 14bin kişilik stad bize fazlasıyla yeterli. Devlete yük olmak istemiyoruz paranın yarısını, çeyreğini siz verin de demiyoruz “şeklinde konuştu.

 

2 yorum yapılmış
  • RemziKrc
    28 Eylül 2020 • 21:04
    Başkanım; Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü yer tahsisini belediyeye yapacağına inanmıyorum, siz yapın onlara verin hemen kabul ederler.
  • Cello
    9 Ekim 2020 • 16:32
    Hadiii genclik spor il mudulugu neyi bekliyosunuz verin onayı stadımız baslasın
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03