ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

Eriş Şampiyon'a konuştu; "Sorumlusu benim"

23 Eylül 2010

Hacettepe karşısında son dakikada yenilen gol sonrasında 2-1 yenilerek Türkiye Ziraat Kupası'ndan elenen Bolusporumuz'da gözler ...

Hacettepe karşısında son dakikada yenilen gol sonrasında 2-1 yenilerek Türkiye Ziraat Kupası'ndan elenen Bolusporumuz'da gözler Samsunspor maçına çevrilirken, Teknik Direktörümüz Levent Eriş, “Kupadan elenmemizin tek sorumlusu benim. Ancak ciddiyetsiz bir kadro ve oyun olduğunu kabul edemem” dedi.

 

“Hacettepe maçını ciddiye almadığımız yönündeki eleştirilere katılmıyorum. Tavşanlı Linyitspor maçı kadrosundan 7 oyuncum sahadaydı. Geniş kadroya sahibiz. Yedek kadroyla kupada mücadele ettiğim eleştirilerine katılmam mümkün değil. Tabiî ki 3-4 oyuncumuzda oynamayan oyunculardan olacaktır. Bundan doğal bir şey olamaz. Rakibi hafife almak söz konusu bile olamaz. Kupadan elenmemizin sorumlusu benim.”

Levent Eriş, “En büyük arzumuz gruplara kalmaktı. Kupada mücadele etmemiz hem futbolcularımızın maç kalitelerini yükseltmek hem de lige daha iyi motive olmaları açısından önemliydi. Ayrıca kulübe ekonomik olarak destek sağlamak istiyorduk. Başaramadık” diye konuştu.

“Futbolcularımızın ciddiyetsiz olduğuna kesinlikle katılmıyorum. Hacettepe maçı benim ve oyuncularımın fazlasıyla ciddiye aldıkları bir karşılaşmaydı. Futbol bu maçta bizi sevmedi. Futbolda zaman zaman böyle karşılaşmalar olacaktır.”

“Artık önümüze bakacağız. Lig bizim için tek boyutlu hale geldi. Lige konsantre olacağız. Hedefimizden kesinlikle şaşmadık. Boluspor ligde şampiyonluk için yürüyecek. Takımımız sezon sonuna kadar ligin en favori takımı olmaya devam edecektir.”

Yan toplardan gol sıkıntısının bir an önce çözmek zorunda olduklarını ifade eden Eriş, “Maalesef yan toplardan büyük sıkıntı yaşıyoruz. Bu sorunu bir an önce çözmeliyiz. Oyuncularıma korkusuz olmalarını aşılayacağım. Yan toplar ilerleyen haftalarda canımızı yakabilir. Bunun önlemini en kısa sürede alacağım” dedi.  

Taraftarın sağduyulu olması gerektiğini ifade eden Levent Eriş, “Taraftarımızın daha sağduyulu olması gerektiğini düşünüyorum. Maç sonunda futbolcularla kısa süren gerginlik yaşandı. Ancak benim futbolcum taraftarına küfür etmez. Taraftarımızın bize güvenmesini istiyorum. Kupadan elendik ama lig bizim için uzun maraton. Taraftarımızı yanımızda görmek istiyoruz. Kupadan elenmemizdeki en büyük sorumlu benim. Bütün sorumluluğu üzerime alıyorum” şeklinde konuştu.   

2 yorum yapılmış
  • Remzi KIRICI
    24 Eylül 2010 • 17:57
    Sayın BOLUSPOR Başkanım; kupada hacettepe yenilgisinden ötürü futbolculara ceza veremeyebilirsiniz, şu anda önemli maçlarımız var, bunu tartışmak doğru değil. Fakat Boluspor futbolcusu seyircisine KÜFÜR EDEMEZ. Seyircisi de futbolcusuna KÜFÜR EDEMEZ. Burada bir ayrıntı var; küfür eden seyirciyi- seyircileri bulmak mümkün olmayabilir ama 18 futbolcunun içinde kimin veya kimlerin seyircisine küfür ettiği bellidir. Bunu görmemek, sümen altı etmek geçmiş senelerdeki hataların tekrarı olur.
  • ahmet ışık
    23 Eylül 2010 • 21:15
    bu filmi ve aynı benzeri sözleri ben gecen sene kastomonu macından sonrada görmüştüm..
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03