ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

Levent Eriş son noktayı koydu; "Kimsenin işine karışmayız işimize de karıştırmayız"

5 Kasım 2010

Boluspor Teknik Direktörü Levent Eriş, yayınladığı basın açıklamasında son günlerde yaşanan olayları işte bu sözlerle ...

Boluspor Teknik Direktörü Levent Eriş, yayınladığı basın açıklamasında son günlerde yaşanan olayları işte bu sözlerle yorumladı; “Biz kaçıp gidecek kadar korkak olmadık. Kimsenin işine karışma gibi bir derdimiz yok bundan dolayı da kimseyi işimize karıştırmadık, karıştırmayız”

İŞTE LEVENT HOCA'NIN AÇIKLAMASININ SATIR BAŞLARI

“Ama şu bilinmelidir ki,  ben, teknik kadrom ve futbolcularım henüz son sözümüzü söylemedik"

“Biz kaçıp gidecek kadar korkak olmadık”

“Bahaneler küçük ve basit düşünen insanların tarzıdır" benim değil.”

"Bu sorunların çözümünde kesinlikle bizim üzerinde durduğumuz nokta, teknik ve idari kısımdı”

“iki yöneticimizde sorunun bizim ile alakalı olmadığını ve yaşanan fikir ayrılıklarından dolayı ayrılmak istediklerini belirtmişlerdir. Bize de düşen bu karara saygı duymaktır.”

“Sorunun tespiti ve kaynağı noktasında maalesef fikir ayrılıkları yaşandı”

“Kimsenin işine karışma gibi bir derdimiz yok bundan dolayı da kimseyi işimize karıştırmadık, karıştırmayız”

Levent Eriş, yaşanan olayların kendisiyle alakası olmadığını ancak Boluspor kulübü menfaatleri doğrultusunda hareket ettiğini ifade ederek, “Futbolculuk ve antrenörlük hayatımda o kadar çok şampiyonluklar var ki, şampiyonluk nasıl yakalanır ve ne tür krizlerle karşılaştırır ve nasıl çözümlenir ben bunları çok yaşadım ve Allaha şükür hep üstesinden gelmeyi başardım” dedi.

Levent Eriş, “15 yıldır aralıksız çeşitli kulüplerde görev almaktayım, hiç bir kulüpte, hiç bir kulüp başkanı veya yönetici ile bir problem yaşamadım. Taktir edersiniz ki çok zor ve problemli bir iş yapmaktayız, zaman zaman fikir ayrılıklarına düştüğümüz durumlar olmuştur, olacaktır. Her zaman çözümden yana olduk ve kulüplerin profesyonelleşmesi adına katkılarda bulunmaya çalıştık. Hedefi olan bir kulübe geldim ve bu hedefe ulaşma adına üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Kimsenin işine karışma gibi bir derdimiz yok bundan dolayı da kimseyi işimize karıştırmadık, karıştırmayız” diye konuştu.

Eriş sözlerine şöyle devam etti;

“Teknik ekip olarak bizim talebimiz, idari bazda oyuncularımızın, personelin ve teknik ekibin yaşadığı sorunların çözülmesiydi. Bu sorunlar, evet eğer görmezden gelseydik, ya da idare etseydik, bugün için kangren olmuş sorunlar değildi. Fakat biz hedefimizi bugün için koymadık, bizim hedefimiz sezon sonu Boluspor'un şampiyonluğudur. İşte bu noktada eğer bugün için bu sorunları görmezden gelseydik, bu sorunlar hedefimiz yolunda bizleri sıkıntıya sokacaktı. Hedefe nasıl ulaşabileceğimizi iyi biliyoruz ve nelerin bizleri hedeften uzaklaştıracağını da iyi biliyoruz, kesin net bir şekilde eğer bu sorunlar çözülmezse devam etmeyeceğimizi belirtmemizin nedeni de budur. Yoksa söylendiği gibi bir yere gittiğimiz yok. Biz kaçıp gidecek kadar korkak olmadık.”

Boluspor kulübünün teknik direktöre bağımlı kalacak dirayetsiz bir camia olmadığını sözlerine ekleyen Eriş, “Boluspor Kulübü büyük bir kulüptür, ama herkesin her şeyi bilebileceği ve duyabileceği kadar da ufak bir şehirdir. Bundan dolayı bizler olaylar ve kişiler ile değil sistem ile ilgileniyoruz, sistemin doğru işleyişinde, bir sıkıntı varsa bunu görmezden gelecek bir ekip, ve bir Teknik adam değilim, hiç olmadım. Ben Boluspor kulübünü yönetmeye gelmedim, Boluspor futbol takımını yönetmeye geldim. Ayrıca Boluspor yönetim kurulu bir teknik direktöre bağımlı kalacak kadar dirayetsiz değil, son derece güçlü ve bilgilidir, bizimde onlardan taleplerimiz tamamıyla takım içindir” dedi.

İşte Levent hocanın açıklamasının diğer kısımları;

“Son zamanlarda maalesef çeşitli nedenlerden dolayı Boluspor'da bazı sorunlar yaşadık. Bu sorunları, yönetimsel, teknik ve idari bazda çözmeye çalıştık. Sorunun tespiti ve kaynağı noktasında maalesef fikir ayrılıkları yaşandı”

“Bu sorunların çözümünde kesinlikle bizim üzerinde durduğumuz nokta, teknik ve idari kısımdı, yönetim bazında ne bir şikayetimiz oldu ne de bir talebimiz oldu. Fakat yapılan yönetim toplantısında  çeşitli fikir ayrılıkları olduğu için maalesef iki yöneticimiz bu fikir ayrılığından dolayı ayrılmıştır. Teknik ekip olarak bundan çok üzüntü duyduğumuzu tüm samimiyetimizle kendilerine bildirdik ve her iki yöneticimizde sorunun bizim ile alakalı olmadığını ve yaşanan fikir ayrılıklarından dolayı ayrılmak istediklerini belirtmişlerdir. Bize de düşen bu karara saygı duymaktır.”

“Futbol üç neticeli bir oyundur ve ben çalıştığım hiçbir kulüpten skordan dolayı ayrılmadım. Evet çeşitli zamanlarda çeşitli kulüplerden ayrılmak zorunda kaldım ama her durumu kendi koşulları içinde değerlendirmek lazım diye düşünüyorum. Adana Demirspor Kulübünden başarılıyken ayrıldım. Ayrıldım çünkü 2 B liginden Süper lige gittim ve bu tamamen Adana Demirspor kulübü başkanı ile yapılan görüşmede izin alınarak gidilmiştir.”

“Giresunspor Kulübüne şampiyonluk hedefi ile başlamış ve 6 hafta sonucunda sadece bir puan ile lig sonuncusu durumundayken gittik. İlk 6 içine takımı taşıdık, maalesef ekonomik nedenlerden dolayı takımı son maçta 1 puan fakla ilk 6 içinde ligi tamamlayamadık. Giresunspor da 5 ay ekibim ile birlikte maaş almadan tüm zorluklara rağmen devam ettik, kulübün işleyişi için birçok şeyi kendi imkanlarımız ile yaptık ve sezon sonu taraftarıyla, yönetimiyle güzel bir galibiyet ve atmosferle sezonu bitirip ayrıldık. Bizi bu konuda eleştirenler açıp ligin son maçına baksınlar Giresunspor'dan nasıl bir sevgi ile veda etmişiz”

“Evet sorunlar var dedim. Bu sorunlar beni, teknik ekibimi, oyuncularımı ve oyuncularımız ile iletişim içinde olan personeli rahatsız edici boyuta getirdi. Hiç kimseyi suçlamadık ve suçlamıyoruz, biz sadece sorunu dile getirdik ve çözümü istedik”

“Yeni yönetim, yeni teknik ekip ve yeni bir takım, işlerin kolay olmayacağını biliyorduk, bir uyum süreci gerektiğini de biliyorduk. 9 hafta itibariyle hedeflediğimiz puanın gerisindeyiz, bu fark kapanmayacak bir fark değildir. İyi oynadığımız maçlarda puanlar kaybettik, bunları telafi edecek bir birlikteliğe ve takıma sahibiz. Bundan en ufak tereddütümüz yok, aksi bir durum söz konusu olsaydı bunun gereğini yapacak karakterdeyiz, iki ay daha çalışalım, iki maaş daha fazla alalım derdinde hiç olmadık”

“Ben, teknik ekibim ve oyuncularımız evet bir kavga içindeyiz, fakat bizim kavgamız sahadadır. Olaylar ve kişiler ile bir sorunumuz yoktur, bizim işimiz sistemdir. Sistemimizin işleyişinde rahatsızlık duyduğumuz konuları sadece dile getirdik. Biz müsabakalarda neler yaşadıysak onları sizler ile paylaştık, olan pozisyonları, verilmeyen penaltıları, kartları, hakem hatalarını dile getirdik, yaşadıklarımızı sizde gördünüz ve biz maçın değerlendirmesini yaparken bunları tabi ki dile getirdik, yoksa "Bahaneler küçük ve basit düşünen insanların tarzıdır" benim değil.”

3 yorum yapılmış
 • erol
  6 Kasım 2010 • 14:32
  YA HOCAM ANLADIK 1 HAFTADIR AYNI ŞEYLERİ SÖYLÜYONDA BİRAZDA SAHHADA BU KADAR NET KONUŞTURSANDA TAKIMI ARTIK DİYEYİM PUAN OLARK BAYA GERİDEYİZ BUNA BAK SEN BOŞ LAFLARA KARNIMIZ TOK BİZİM
 • Haydar
  6 Kasım 2010 • 02:08
  Allah yardımcınız olsun hocam, sabır en büyük erdemdir, gerçek bolusporlular erdemli olanlardır, sizinle gelecek güzel günler, Pazar güzel günlerimizin ilk günü olsun.....
 • Özgür Doğanay
  6 Kasım 2010 • 11:36
  Bolusporun son dönemlerde yaşadığı kaos dolu ortamın artık bir an önce sona ermesi ve artık herkezin çenesini kapatmasının zamanı geldi biz taraftarlar üzerimize düşüni yapıyoruz Artık yönetim teknik heyet sesini kesip işine baksın artık bırakın bu tip açıklamaları falan işinize bakın ve bu takımı gerektiği basamağa yükseltin...
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03