ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

Emniyet Müdürü son sözü söyledi

19 Nisan 2011

Bolu Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, hafta sonu oynanan Boluspor-Çaykur Rizespor karşılaşmasının ardından emniyet ve Boluspor ...

Bolu Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, hafta sonu oynanan Boluspor-Çaykur Rizespor karşılaşmasının ardından emniyet ve Boluspor taraftarı arasında yaşanan olaylarla ilgili olarak Emniyet Müdürlüğünde taraftarlarla basın toplantısı yaptı.

Olayların kapalı tribünde üç taraftarın kendi arasında kavga etmesiyle başladığını ifade eden Bayındır, ''Bunlardan 2 tanesinin yaşı 17 ve diğerinin yaşı büyük. Olaylara polis memura arkadaşımızın müdahalesi esnasında taraftarın polis memuru arkadaşa savurduğu bir yumruk var ve isabet etmiyor. Orda bir arbede yaşanıyor ve taraftarla polis memuru merdivenlerden aşağıya yuvarlıyorlar. Daha sonra arkadaşlar bu iki şahsa müdahale ediyor. Bunlardan bir tanesi işlem yapılmak için alınıyor ve diğeri tribünde serbest bırakılıyor'' dedi.

Bayındır, polisin o durumda davranışının yanlış olduğunu belirterek, ''Bu bizim yanlışımız. Oradaki olayda yaşı ne olursa olsun o kişilere bizim vurma hakkımız yok. Biz onu orda gözaltına alırken orantılı güç kullanarak yapmamız lazım. Biz bu yanlışın gereğini yapacağız'' diye konuştu.

 Bolu'da iki yıldır görev yaptığını kaydeden Bayındır, Boluspor taraftarı ve seyircisi ile ilgili olarak en küçük bir olumsuz durumun olmadığını vurgulayarak, ''Ben taraftarlara teşekkür ediyorum. Bu maçta istenmeyen olaylar yaşandı. Bizimde kusurumuz var. Boluspor'un bazı taraftarlarının da yanlışları var'' dedi.

 Saha içerisinde bir basın mensubunun bir polis memuruna ana avrat küfretmesinin kendisini çok üzdüğünü ifade eden Bayındır, bu bizim ağrımıza gitti açıkçası. Ben bu arkadaşımızın bu güne kadar gelip arkadaşlarımızdan özür dilemesini beklerdim. Kimsenin kimseye vurma hakkı olmadığı gibi küfür etmeye de hakkı yok. Bazı taraftarların ise stadyum dışında bizim arkadaşlarımıza nokta nokta çocuğu diye bağırıyorlar. Neticede kimse kimseye annesine, eşine küfür etme hakkı vermiyor. O çocuklar kelimesi çok çirkin bir kelime. Üzüldüm açıkçası. Tabi bunların görüntüleri var. Kendi takım otobüsünü taşlayan taraftarlar var. Bu süreçten sonra temennimiz bu olayların yaşanmamasıydı. Nasıl bir kendi hatamızı, yanlışımızı irdeleyip gereğini yapacaksak, varsa basın mensupları, varsa taraftar dernekleri kendi içlerinde bunun muhasebesini yapacak. Bu tip yanlışların bir daha meydana gelmemesini sağlayacaktır. Biz üzerimize düşeni yapacaklarını ifade etti.

Bayındır, açıklamasına şöyle devam etti: '' Boluspor'un 4 maçının kaldığını, kalan 4 maçın sonuçları ne olursa olsun son 90 dakikaya kadar hep birlikte kenetlenip Boluspor'un arkasında olması lazım. İnsanlar yanlış yapar. Bu yanlışları kurumlara mal etmemek lazım. Bu yanlışlıkları devam ettirmemek lazım. Sonuç ne olursa olsun sonuna kadar ne Boluspor yönetimine, ne futbolcusuna ne hocasına bir tepki göstermemek lazım son 90 dakikaya kadar. Bizim açımızdan bir sıkıntı olmaz. Biz hatamızın gereğini yaparız. Bundan sonra bu tip hatalar bizden gelmez. Bizim kimse ile hesabımız yok. Geçmişteki hesapları fırsat bilip bel altı vurarak çözmeye çalışmayız. Kimin hesabı varsa gelsin açık açık söylesin. Kalkıpta belden aşağıya vurmasınlar. Biz zavallı değiliz, aşağılık insan değiliz. Eleştiri yaparken de hakaret edilmesin. Eleştireceksiniz, hatalarımızı yüzüme vuracaksınız, yanlışımızı söyleyeceksiniz ama kesinlikle aşağılamadan, hakaret etmeden yapacaksınız. Biz tertemiz bir sayfa açtık.''dedi. 

 Bayındır, yeni yasaya göre Boluspor taraftarına herhangibi bir işlem yapılmadığını, 3 tane Çaykur Rizespor taraftarının cezasının olduğunu söyledi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03