ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

MURAT ÇELİK YAZDI; “BASIN VE TARAFTAR!”

9 Mayıs 2014

Basın ve taraftarlar arasındaki gerginlik istenmeyen noktalara geldi. Öncelikle bu yazdıklarımın sadece şahsımla alakalı olduğunun ...

Basın ve taraftarlar arasındaki gerginlik istenmeyen noktalara geldi. Öncelikle bu yazdıklarımın sadece şahsımla alakalı olduğunun bilinmesini isterim. Kendi görüşlerimi açıklamak ve gerçekleri kabullenmek adına bu yazıyı yazma gereği duydum.

 

Yıllarca aynı otobüslerde, aynı koltuklarda taraftarlarla yüzlerce kilometre yol teptim. Bu yolculuklarda yaşım küçük olduğu için birçoğunun ekmeğini yedim, çorbasını içtim. Yeri geldi rakip taraftarlardan taş yedim. Çoğu zaman bende ekmeğimi paylaştım. Yani şimdi nasıllarsa birkaç yıl öncesine kadar bende öyleydim.

Yaşanan kavgalar ve küskünlükler beni üzmeye başladı. Aynı şehrin çocukları birbirine düşman oldu. Her toplumsal olayda “Bu Bolu'nun adamı birbirine sahip çıkmaz” denince sinirlensek de birbirimize düşmeyi çok iyi becerdik. Koca şehrin çocukları bir olmak yerine düşman olduk.

Beni tanıyanlar doğrucu ve dobra olduğumu bilirler. Doğruya doğru, yanlışa da yanlış demesini bilen insanım. Hiçbir tatsız olayda ya da haksız olduğum bir durumda üste çıkmaya çalışmadım. Taraftar ve basın arasındaki gerginlik küfürleşmeden ibarettir. O bahsedilen konuşmalar arasında bendeniz de yer almaktayım. Basın grubunun bugüne kadar ki birçok eyleminde yer aldığım gibi bu konuya da dahil oldum.

Bugüne kadar aynı otobüslerde, aynı koltuklarda onlarca deplasmana gidip yeri geldiğinde ekmeği bölüştüğümüz adamlarla bugün karşı karşıya gelmeyi hiç düşünmedim. Hatta bir tanesi de çıkıp saygısızlık yaptığımı söyleyemez. Ancak durumlar buralara gelmesine rağmen kimsenin ağzını açıp bir çözüm yolu aramaması da düşündürücüdür.

Bizler basın ve taraftar olarak karşı karşıya gelerek, bu görüntüleri izlemeyi merakla bekleyenleri sevindirdik. İki tarafın birbirine düşmesinden zevk alanların ekmeğine yağ sürdük. Çünkü bu sorunların çözülmesi için kimsenin olaylara müdahale etmemesi her şeyin göstergesidir.

O zaman, eğer bende bu uygunsuz konuşmalara katılan biri olduysam, hatamı kabul etmek zorundayım. Hele hele kamuoyunu bilgilendiren bir gazeteci olarak talihsiz bir şekilde sinirlerime hakim olamayıp argo sözler sarf ettim, bu bana yakışmadı. Kimsenin adım atmadığı ortamda iki tarafında dargınlıkları ve küskünleri bir kenara bırakmasını temenni ediyorum. Bu yüzden de “Kol kırılır yen içinde kalır” diyerek Boluspor taraftarından kamuoyu önünde özür diliyorum.

Aynı şekilde bu yanlışların düzeltilmesi için her iki tarafın da aynı erdemliği göstermesini temenni ediyorum. Sıkıntıların giderek büyüdüğü ülkemizde Bolu'nun çocuklarının birbirine düşman olmaması dileğiyle… Saygılarımla…

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03