ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

BU KADAR ZOR MU?

17 Ekim 2015

Bolu Şampiyon Gazetesi yazarlarından Bülent Çiftçi yazdı...

İlimiz Ankara, İstanbul arasında yer alan bir metropol. Turizm açısından adını duyurmuş fakat spor turizmi açısından ne yazık ki sadece Bolusporla sınırlı kalmış bir şehir…
      

 Belediye başkanımız sayın Alaaddin Yılmaz’ın geçenlerde bizlerle paylaşmış olduğu  ‘ Karaçayır olimpiyat  spor kompleksi ‘  projesi sunumunu ve slayt gösterisini keyifle izledim. Bolu’nun spor turizmi açısından düşündüğümüzde alkışlanacak bir proje. Belki de Dünyada pek nadir olan bu taslak. Eğer hayata geçerse bir ilk yaşanır ve ilimizin adı olimpiyatlarla gündeme gelerek spor alanında da daha sık gündeme gelir.
      

Projenin tamamen Bolu Belediyesi tarafından planlanan ve bir olimpiyat oyunlarında yapılması gereken bütün spor branşlarının tamamını kapsayacak şekilde ele alınarak ilimize kazandırılması, elbette ki Bolu’yu spor turizminde canlandıracaktır.
 

Tarımsal arazilerin tarım yapmaya elverişli. O kadar geniş değil. Sanayi kurulması demek buranın katledilmesi demek. Bu coğrafya bize göre Turizme uygun bir coğrafya. Bize göre Spora uygun bir coğrafyadır’ tartışmalarına son noktayı Karaçayıra hazırlanan devasa projeyle Sayın Yılmaz son noktayı koymuştur. Bunun yanı sıra dört yüz futbol sahası ve seksen golf sahaların da yapılacağını hatta otuz beş kilometrelik de  bisiklet yolunun yapılacağını dinlerken kafam hala açıklayacağı stadyum projesindeydi.  Umarım herkesi heyecanlandıran bu proje yakın zamanda hayata geçirilerek beklentileri  güzel olur.
      

Gelelim 1958 yılında yapılan Bolu Atatürk stadyumunun akıbetine. Bu projesinden de bahsetti. On beş bin kişilik yapılması düşünülen stat  çığırtkanlar mezarlığının beş yüz metre ilerine, Çayır köyü ile Küçük Berk mahallesi arasında yapılması planlandığını söyledi. Ama projenin ne zaman hayata geçirileceği konusunda sesiz kalması dikkatimi çekti. TOKİ’ye verilseydi yapım aşaması daha hızlı yürümez mi. ? soruma karşılık o alanı Belediyece plan proje dahilinde Bolu’ya yakışır şekilde kullanmak istediklerini  ifade etti. Aklıma Türkiye Futbol Federasyonunun maçların oynanabilmesi için bizden istemiş olduğu ve  iki sezondur da ahbap çavuş ilişkisi ile yürütülen ve zor zahmet alınan ‘ Depreme dayanıklılık, yapı güvenlik testi. ‘ geldi. Üzüldüm… Ne zaman başlanacağı belirsiz bir stadyum , şimdiki stadyumun depreme dayanıklılık  testi  güney kale arkası hariç negatif.
       

Durum oldukça karışık tam bir muamma. Yeri geldiğinde Boluspor’u çok seven Milletvekillerimiz hadi bu sene Allah’a emanet maçlarımızı oynuyoruz. Yeni stadyum hakkında ise çok ilgisizsiniz. Boluspor taraftarlarıyla bağlarınızda kopuk. Onların sosyal medyada ki haykırışlarını bile duymuyorsunuz… sadece Şunu bilmenizi istiyorum 2016-2017 sezonunda Boluspor maçlarını kendi stadında bu şartlarda oynaması çok zor görünüyor. Geriye kalan tek seçenek paso lig uygulanan takımların sahaları. Bunlarda yakınlık itibarı ile Karabük ve Ankara’da maçlarını oynaması mümkün  olabilir. Peki şehrimizin güzide takımı  ve saygın taraftarlarımıza karşı bu  durumlarından  vicdanınız rahat olacak mı  ? çok merak ediyorum… 

2 yorum yapılmış
  • mehmet
    18 Ekim 2015 • 01:23
    Nereden çıktı birden bu stat muhabbeti anlamadınızmı? Mahalli seçimlerden bu yana adı sanı anılmış mıydı? Hayır. Şimdi neden hortlattı Alaattin bey? Tabiki 1 kasım. Bu tarih size birşey hatırlatıyordur sanırım."Alaattin bey sadece konuşur,biz dinleriz..."
  • YAMANER
    21 Ekim 2015 • 01:06
    Sayın Mehmet Bey; Stad muhabbeti Bolu Şehir stadının artık dayanaıklılık ve sağlamlık raporunu zor bela almasından tekrar gündeme gelmiş bir konudur. Sayın Alaaddin Yılmaz spor kompleksi, Futbol sahaları ve stad konusunda bir çok proje üretti ve üretmeye de devam edecektir. Her bir .oku 1 kasım seçimlerine bağlamasanız olmaz...
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03