ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

SAVAŞ ABAK’TAN OKUR AÇIKLAMASI

17 Aralık 2015

Boluspor Başkanı Savaş Abak, Bolu Şampiyon Gazetesi muhabiri Oğuz Akyüz’e dobra açıklamalar yaptı. Son zamanların en çok tartışılan ismi İsmail Okur ile ilgili soruya, “Kulüple ilgili attığı her adımdan benim haberim vardır. Bana sormadan hiçbir transfer ya da başka bir şey yapamaz” dedi.

Uzun zamandır sessizliğini koruyan Boluspor Başkanı Savaş Abak içini Şampiyon Gazetesi’ne döktü. Abak, Profesyonel Futbol Şube Sorumlu Yardımcısı ve yapılan transferlerde ön planda yer alan yönetici İsmail Okur’a yöneltilen eleştiriler ilgili bir soruya, “İsmail 3-5 kuruşluk adam değil. Boluspor’daki görevi iş bitirmek. Bir transfer düşünürüz. Fiyatını, misal veriyorum 200 Bin Euro çekerler. Bende İsmail Okur’a '100 Bin Euro’ya getir bu adamı diye söylerim. İsmail ne yapar eder bu adamı bize söylenen rakamın çok aşağısına getirir. Kulübe faydası çoktur. Oyuncu gönderme işi en pis iştir. Bu işi de İsmail Okur’a yaptırırım. Oda ne yapar eder bu işi halleder. Bu sezon bir çok transferde kulübü kâra sokmuştur. Kulüple ilgili attığı her adımdan benim haberim vardır. Bana sormadan hiçbir transfer ya da başka bir şey yapamaz” diye konuştu.

TRANSFERLER NASIL YAPILIYOR?

“Oyuncu takip sistemi var. Bu sisteme 7 bin 500 Euro veriyoruz. Bu sistemden hocanın, yöneticilerin herkesin haberi var. Hoca sisteme bir oyuncu yazdırır, yönetici isim yazdırır ve oyuncuyu takip etmeye başlarız. Birkaç adam gönderip o isimi izlemeye başlarız. Menajerler illaki gelir ya da telefonla bize isim söyler. Bu bütün kulüplerde olan şeyler. Oyuncuyu araştırırız. Son bir sezonuna bakarız, geçmişine bakarız. Menajer dedi diye oyuncu transfer etmeyiz. Transferleri İsmail Okur falan yapmaz. Oyuncu izlenir, karar verilir. İsmail de bu oyuncuyu en uygun fiyata kulübe getirir.”

3 yorum yapılmış
 • mustafaaltn
  17 Aralık 2015 • 13:18
  Evet çok güzel transferler bitirdi. Ofere, belle,sebastian reis.janda. hiç biri 5 para etmez. Sebastian reise lisans çıkartamadınız. Janda 2 maç oynamadan gitti. Eren gitti. Noyan öz nerede? İnternetten topçu izlemekle bu işler olmaz. Menajer denen adama kulüp teslim etmişsiniz. Yazık
 • Tarafsz
  20 Aralık 2015 • 16:05
  Evet Başkan İsmail çok güzel işler bitiriyor:önce senden avantalı kömür işlerini bitiriyor,senin izninle Boluspor üzerinden oyunculara 36 binlik arabayı 54 bine bitirip cebe indiriyor(sefer uyanmasa 18 bin cepteydi)ha birde çok iyi bahis tahminleri var sana iyi danişmanlık yapıyor.(geçen yılki tek maçlık tahminler bu yıl devam ediyormu????
 • Ylmazelik
  20 Aralık 2015 • 23:37
  Evet başkan doğru söylüyorsun onun için balkesden 6 gol yiyip ligin ençok gol yiyen takımı olduk sen haklısın...
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03