ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

PFDK SALDIRGANLARI UNUTTU!

9 Şubat 2016

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Boluspor’un kendi sahasında oynadığı Adana Demirspor maçıyla ilgili takımı ve taraftarları disiplin kuruluna sevk etti.

 

PFDK, Boluspor’un kendi sahasında oynadığı ve 1-0 kazandığı Adana Demirspor maçında takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle dolayı kırmızı beyazlıları disiplin kuruluna sevk etti. Karşılaşmada 90 dakika boyunca hiç susmadan takımlarını destekleyen taraftarları da es geçmeyen kurul, ‘çirkin ve kötü tezahürat’tan dolayı da Bolusporlu taraftarları Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk etti. Gölyüzü Mahallesi'nde otobüslerden inip kahvehaneyi basan ve bir vatandaşı yaralayan Adana Demirsporlular ise listede yer almadı. 

 

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporlarında şu ifadeler yer aldı;
“BOLUSPOR Kulübü'nün 07.02.2016 tarihinde oynanan BOLUSPOR-ADANA DEMİRSPOR PTT 1. Lig müsabakasındaki "7 futbolcusunun sarı kart görmesi ve 1 futbolcusunun kırmızı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca ve "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.”

2 yorum yapılmış
  • Tffbilmiyor
    9 Şubat 2016 • 21:33
    Başımızda bu cahiller var yapacak bir şey yok İSTİFA DEMİRÖREN
  • RemziKrc
    10 Şubat 2016 • 02:06
    Hakem niçin disiplin kuruluna sevk edilmiyor? PFDK bu kafa ile futbolu daha çok gerilere götürür. Tek taraflı düşünme tek taraflı ceza futbolu nerelere götürdüğü belli. Uluslararası başarılarımıza bir bakalım.
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03