ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

PALAZOĞLU'NDAN DORBA AÇIKLAMALAR

22 Nisan 2016

..................

İş adamı Muhittin Palazoğlu, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Genç işadamı Boluspor ile kendisine yöneltilen soruları içtenlikle cevapladı. Palazoğlu,  “Boluspor Başkanlığına adaylık ile ilgili şu an öyle bir düşüncem yok. Her iki başkan adayına da başarılar diliyorum. Boluspor’a destek için elimden geleni yapmaya hazırım” dedi. Genç işadamının sahidi olduğu firma Fenerbahçe ve Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarını yaparken, Boluspor şampiyon olduğu takdirde şampiyonluk organizasyonunu bedelsiz şekilde kendisinin yapacağını söyledi.  

“BOLUSPOR’UN FORMA SPONSORUNU BEN BULMUŞTUM”

“Boluspor’a daha önce katkım oldu. Kombine almamız basına yansıyandı. Yansımayan Necip Bey’in başkanlık döneminde Boluspor’un forma sponsorunu ben bulmuştum. O zaman ben bu ajansta çalışıyordum. Ben organize etmiştim. O zaman Cola Turka vardı Boluspor’un önünde. O sponsorluğu ben organize etmiştim. Baya sene önce. O zaman sürecin içinde ben yer almıştım. Kombine ise, ufak bir destek olmak içindi. O zamanın İl Başkanı Ömer Bey di. Onu kırmamak için.”

“KİMSE BAŞKAN ADAYI OLMASAYDI DÜŞÜNÜRÜM, BAKALIM DERDİM”

 “Başkanlığa gelince, şu anda ciddi anlamda aşırı bir yoğunluğum var. Çocuğuma vakit ayıramıyorum. Farklı farklı fırsatlar yaratmaya çalışıyorum. Bu kadar firma ile çalışıyoruz, bu kadar yurt içi, yurt dışı işler yapıyoruz. Ben Boluspor’a kimse başkan adayı olmazsa şehrimin, çocukluğumun takımı Boluspor’a başkan olurum. Ben küçükken Boluspor’un maçlarına da giderdim. Şu anda Boluspor’ada oynayan çocuklara Beşiktaş’ta bayrak sallatıyordum. Beşiktaş’ın stadı’nda alt yapıda oynarken, alt yapıları da çok iyi bilirim. Futbol bilgim fena değildir. Kimse Başkan adayı olmasaydı düşünürüm, bakalım derdim. Bununla ilgili danışmam gereken kişilere danışırdım. Karşılıklı istişaremi yapar, ona göre kararımı verirdim.”

“HER İKİ BAŞKAN ADAYINA DA BAŞARILAR DİLİYORUM”

“Ama şu anda Boluspor ile ilgili öne çıkmam demem, kendi ticari olan işlerimi çok ciddi sekteye uğratmam demek. Bununla ilgili şu an öyle bir düşüncem yok. Her iki başkan adayına da başarılar diliyorum. Başka diyecek herhangi bir şeyim yok.”

“RESMİ OLARAK BEN YÖNETİMDE BULUNMAM”

“Resmi olarak ben yönetimde bulunmam. Bulunmayı da düşünmem ama her zaman maddi manevi üzerime ne düşerse, çağırmaları halinde davet etmeleri halinde fikir sorarlarsa fikir veririm. Üzerime düşerse maddi olarak ta katkıda bulunmak isterim.”

“BOLUSPOR ŞAMPİYON OLURSA ORGANİZASYONU BEN YAPARIM”

“Boluspor şampiyon olursa organizasyonu ben yaparım. Onun lafı bile olmaz. Yeter ki Boluspor süper lige çıksın. Boluspor’dan para alacak halimiz yok.”

“BENİM O UNVANA İHTİYACIM YOK”         

“Şu an bu işi yapacak arkadaşlar olduğu zaman benim görevim olmaz. Ben daha öncede söylemiştim. 3 yıl önceydi. Tek bir kişi üzerine bütünleşilir, herkes gel kardeşim yap derse, ben ancak öyle çıkarım. Sonuçta benim, şu anda Boluspor Başkanlığı apoletine ihtiyacım yok. Boluspor Başkanı olayım diye bir derdim yok. Benim o unvana ihtiyacım yok.”

“YAPTIĞIM İŞİ DÖRT DÖRTLÜK YAPARIM”

“Ben bu görevi eğer kimse Boluspor’a başkan adayı olmazsa yapacaksam da, yaptığım işi dört dörtlük yaparım. Vakit ayırmam lazım, par ayırmam lazım. Bu iş çok ciddi bir lobi gerektirir, çok ciddi lobi yapmam lazım. Ben bir iş yaptığım zaman tam anlamıyla yapmak isterim ve muhalefet olduğumdan veya seçimden korktuğum için bu açıklamaları yapmıyorum.”

“YÖNETİMİN, BAŞKANIN SİNERJİSİ ÇOK CİDDİ UYMASI GEREKİR”

“Burada onlarla uğraşacak zamanım yok benim. Ondan diyorum başka aday olduğu sürece benim öyle bir düşüncem olmaz. 10 yıl sonrada olmaz, 10 gün sonrada olmaz. Karşılıklı diyalogların iyi olması gerekir. Yönetimin, başkanın sinerjisi çok ciddi uyması gerekir. Çünkü o sinerji uymadığı zaman sıkıntı olur.”

“BOLU’NUN SAYGIN FİRMALARINDAN PARA TOPLANMASI LAZIM”

“Burada kaçırdığımız bir şey var. Burada firmalar para veriyor da, yerel firmalardan para almak lazım. Şuan ki başkanların yerel firmalardan para toplaması lazım. Bolu’nun saygın firmalarından para toplanması lazım.”

“BEN BAŞKAN OLURSAM, OLSAYDIM….”

“Ben başkan olursam, olsaydım veya böyle bir düşüncem olsaydı, ben yereli aşıp Türkiye genelinde bir para arayışına girecektim, girerdim. Öyle yapardım. Böyle yaptığınız zaman ne oluyor, o firmalar Bolu’daki yerle firmaların ahde vefa ve o şehrin ekmeğini yediği için, o şehrin insanlarına ekmek verdiği için bundan çok bir geri dönüş beklemeyebilir.”

“BENİM ŞU AN ZAMANIM YOK”

“Ama diğer kurumsal firmalar öyle değil. Adam para verdiği zaman hakkını görecek. Onun hakkı demek, markaya faydası olacak. O markaya nasıl olacak bu işin? Başarıyla, bütün maçlarındaki reklam alanlarının görünürlüğü, her şeyin düzgün olması, o sponsorluktan medya değerini arttırması gerekir. O firmaya faydalı olması gerekir. Onlara 1 yıllık değil birkaç yıllık proje çizerek, orada çok ciddi paralar toparlanabilir. Bu iş çok ciddi bir zaman gerektiren bir şey. Benim şu an zamanım yok.”  

4 yorum yapılmış
 • GazurletManda
  22 Nisan 2016 • 00:28
  Palazoğlunu severim. Küçüklüğünü bilirim. Büyük adam olacağı o yaşlarda belliydi. Yokarı Çarşıda ticareti erbaplarından öğrenmiştir.
 • bolu
  22 Nisan 2016 • 16:07
  BOLUSPORUN ŞAMPİYON OLAMAYACAĞINI KENDİSİDE BİLİYOR BOLU HALKIDA BİLİYOR İLK ÖNCE STADYUM YAPILSIN
 • Mehmet
  23 Nisan 2016 • 12:46
  "Şampiyon olmasını sağlayacak organizasyonları" yapmak lazım. Bu kafayla zor olduğuna göre, Palazoğlu'nun vaadide boştur.
 • Asedec
  27 Nisan 2016 • 00:24
  3 kuruşluk reklam istendi ne verdin bugüne kadar cola turka dan bahsetmiş yıl kac ,sonra kombine demiş yıl kac. Bosuna reklamını yapmayın su adamin. Senden Bolu'ya ne fayda olur isine bak
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03