ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

REKTÖR STADYUMLA İLGİLİ KONUŞTU

29 Kasım 2017

......................

AİBÜ Rektörü Pof. Dr. Mustafa Alişarlı, üniversite kampüsüne yapılması planlanan stadyumla ilgili olarak, “Stadyumu 15 bin kişilik düşünüyoruz. 15 bin kişilik stadyum için kişi başı 1000 dolar telaffuz ediliyor. En ideal rakam bu. Türk Lirasına çevirdiğinizde de 40 milyona yakın bir rakam ortaya çıkar” dedi.

Köroğlu Gazetesi’nden Burhan Yeşiltaş’ın haberine göre, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yerleşkesi üzerinde yaklaşık 50 dönümlük alana 15 bin kapasiteli yapılması düşünülen stadyumun yeşil alanla iç içe olacağı öğrenildi. Göztepe, Akhisar, Başakşehir ve Çorum Belediyespor stadyumlarının incelendiği Bolu’ya yakışan bir stadyumun yapılması için çalışmaların hızlandırıldığı öğrenildi.

 50 DÖNÜMLÜK ALAN ÜZERİNE YAPILIYOR

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, 50 dönümlük alana stadyumun yapılması için çalışmaların olduğunu ifade ederek, “Bu konuyla ilgili basında haberler yer aldı. Konu aslında Belediye Başkanımızın Bolu şehrini bir spor kentine dönüştürmeye yönelik bazı projeleri var. Oldukça geniş bir alanı kapsıyor. İçersinde bir çok branş var. Bizde üniversite olarak bu projenin bir kısmını tutalım istedik. Biz futbol kısmını tercih ettik. Çünkü buna imkan verecek bazı yerlere sahibiz. Bu noktada özellikle Gölköy’ün yanında bulunan 1 milyon metrekarelik alana sahip bir yerde ormanlık alan var ama onun içersinde hiç ağaç kesilmeyecek, bir tepsi kadar düz, 50 dönümlük bir yer var ve 2 parça halinde 8’er dönümlük bir yer var. Biz bunu avantaja dönüştürmek istedik” dedi.

40 MİLYONLUK BÜTÇE

Yapılması düşünülen stadyumun 15 bin kişilik olarak projelerde yer aldığını aktaran Alişarlı; “Stadyumu 15 bin kişilik düşünüyoruz. 15 bin kişilik stadyum için kişi başı 1000 dolar telaffuz ediliyor. En ideal rakam bu. Türk Lirasına çevirdiğinizde de 40 milyona yakın bir rakam ortaya çıkar. Bu rakam sadece üniversiteden çıkacak bir bütçe değil. Buna Belediyemiz destek veriyor. Hafriyatıydı, beton kısmıydı. Onu üstlenebileceklerini ifade ettiler. Keza Boluspor Kulübü Başkanımızda ciddi destek veriyor. Onun haricinde destek alabileceğimiz bazı kurumlarda var. Hep birlikte temaslarımız olacak” ifadelerini kullandı.

 • REKTÖR STADYUMLA İLGİLİ KONUŞTU
 • REKTÖR STADYUMLA İLGİLİ KONUŞTU
 • REKTÖR STADYUMLA İLGİLİ KONUŞTU
 • REKTÖR STADYUMLA İLGİLİ KONUŞTU
 • REKTÖR STADYUMLA İLGİLİ KONUŞTU
2 yorum yapılmış
 • Mehmet
  30 Kasım 2017 • 09:48
  Üniversitenin kamulaştırma alanı olan bu bölgeye stadyum yapılması acaip bir durum. Üniversitenin araştırma yapmak için, Sera ve seralara, tohum ıslah ve yetiştirme deney çalışmaları için ekilecek alanlara, Üniversitenin rehabilite merkezleri kurma ve doğal hayatı koruma gibi çalışma yapılması gereken yerler STADYUM olarak değerlendirilmesi abes bir durum. Üniversitedeki gerçek Akademisyenler ve Bolu halkına sesleniyorum, böyle bir projeye asla izin vermeyin.Yazık
 • bolulu
  30 Kasım 2017 • 15:31
  yeni Ordu stadının da plan ve projesinin incelenmesinde fayda var. aynı zamanda otel olarakta hizmet verecekmiş. bolu ya da böyle bir tesis cok yakışır,
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03