ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

19 Mart 2018

.......................................

Kadınlar Salon Hokeyi Avrupa Şampiyonası Challenge 1’de şampiyon olan fakat ülke olarak alınan ceza nedeniyle bir üst lige çıkamayan Bolu Belediyespor Hokey Kulübü oyuncuları ödüllendirildi.

Bolu Belediyespor, 23-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Slovenya'nın Murska Sobota kentinde oynanan Kadınlar Salon Hokeyi Avrupa Şampiyonası Challenge 1’de şampiyon oldu. Bir önceki şampiyonaya katılacağını taahhüt eden Türk takımlarından Keçiören Bağlumspor’un turnuvada yer almaması nedeniyle, Avrup Hokey Federasyonu Türkiye’ye ceza verdi. Alınan ceza nedeniyle Bolu Belediyespor Hokey Kulübü bir üst lig olan trophy kategorisine yükselme şansını kaybetti.

BAŞKAN YILMAZ, ALTIN VE ÇİÇEK VERDİ

Şampiyon olan takımın oyuncuları için Bolu Belediye Meclis Salonu’nda Başkan Alaaddin Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı’nın katılımıyla ödül töreni düzenlendi. Düzenlenen törende Başkan Yılmaz, oyunculara çiçek ve altın hediye etti.

Törende konuşan Başkan Yılmaz, Bolu’nun özel coğrafyası nedeniyle turizm, spor, sağlık kenti ve sporun her branşının kampmerkezi olacağını belirterek, “Bu hedefe uygun olarak bütün çalışmalarımızı yürütmeye gayret ediyoruz. Ve sporun her branşı ile ilgili de yakın ilişki kurmaya çalışıyoruz. Şuna da inanıyoruz ki, Bolu’da bugüne kadar sporun hangi branşıyla özel ilgi duyulup çalışılsa ve o sporla ilgilinen gençler de bulunsa başarılı olunmuştur. Ben, şu an namağlup Avrupa Şampiyonu olan takımımızın sıkıntılarını biliyordum ve o konuda da biz her türlü yanınızdayız derken, Bolu’nun spor kenti olmasının amacına yönelikti. Şu anda sporun her branşının kamp merkezi olmasıyla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Coğrafyamız bunu emrediyor” dedi.

“ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEKTEN GURUR DUYUYORUZ”

Başkan Yılmaz’ın ardından konuşan takım kaptanı Ayla Eser, süreç içerisinde hem milli takımlarda hem de kulüp adına 4 defa Avrupa şampiyonluğu elde ettiklerini belirterek, “Takımım ve ben hem ülkemizi hem de Bolu Belediyespor Kulübünü Avrupa’da ve dünyada temsil etmekten gurur duyuyoruz. Temennimiz hokeyin ve diğer spor branşlarının Avrupa’da veya dünyada daha iyi yerlerde olması. Çünkü millet ve ırk olarak daha iyi yerlerde olmayı hakediyoruz. Umarım, sizlerin destekleri ve bizim inancımızla bundan sonraki süreçte daha büyük başarıları elde ederiz” ifadelerini kullandı.

“CEZA NEDENİYLE ELDE ETTİĞİMİZ BAŞARIYI TAÇLANDIRAMADIK”

Avrupa Hokey Federasyonu’nun verdiği bir üst lige çıkamama cezası nedeniyle elde ettikleri başarıyı taçlandıramadıklarını kaydeden Eser şunları söyledi, “Normalde Süper Lig’de şampiyon olan takımlar bir sonraki yıl Avrupa Hokey Federasyonu’nun hazırlamış olduğu Kulüpler Şampiyonası’nda hem ülkeyi hem de kulübü temsil etme hakkı kazanıyor. Fakat geçen sene gitmesi gereken kulübün dağılmasından dolayı gidememesi, arkasından gelen kulübün de maddi olarak gidecek durumu yakalayamamasından dolayı gidemedi. Bundan kaynaklı Avrupa Hokey Federasyonu ceza verdi. Hem bulunduğumuz yerden en alt lige düşürüldük hem de olduğumuz yerde şampiyon olsak bile 1 yıl bir üst lige çıkamama cezası verdi. O yüzden elde ettiğimiz başarıyı bir üst lige çıkarak taçlandıramıyoruz. Ama bu sene yine Süper Lig’de şampiyon olan takım olduk. İnşallah gelecek sene yine aynı klasmanda şampiyon olup bu sefer hakettiğimiz yere, bir üst lige çıkmaya hak kazanırız.”

  • ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
  • ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
  • ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
  • ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
  • ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
  • ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
  • ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03