ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

TARAFTARDAN ÇARIKÇI'YA SERT TEPKİ

13 Haziran 2019

.........................

1965 Boluspor Taraftarlar Derneği, yaklaşan Boluspor Kongresi dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "Boluspor’un gerçek sahibi olan Boluspor taraftarına ve bolu halkına gerekli açıklamayı yapsın” şeklinde tepki gösterildi.

Geçtiğimiz günlerde sık sık gündeme gelen Boluspor Kongresi’ne sayılı günler kala 1965 Boluspor Taraftarlar Derneği tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında taraftar, “Boluspor Başkanı kim olacak? ve Boluspor şirketleşecek mi?” sorularını dile getirdi.

"20 MİLYON TL BORÇ NASIL YAPILDI.."

1965 Boluspor Taraftarlar Derneği basın açıklaması şu şekilde, “Kongreye günler kala belirsizliğini koruyan Boluspor Başkanı kim olacak? Boluspor şirketleşecek mi? Gündemi meşgul eden iki soru bu. Aslında biz boluspor sevdalıları olarak sormamız gereken soru, Boluspor bu duruma nasıl geldi? Söz konusu olan 20 milyon TL borç nasıl yapıldı? 28 mayıs 2016’da yapılan kongrede borç bakiyesi 600 delegenin sandalyelerine tek tek konuldu ve borç kabul edildi; Kabul edilen borç 5.6 milyon TL.Hemen akabinde boluspor kasasına giren, Hasan Hatipoğlu transferi 100 bin TL.Şanlıurfaspor Hakan Arslan haksız fesih 1.300 milyon TL.Aleksandar Prijovic transferinden ikinci satıştan gelen yaklaşık 1.700 miyon TL. Emre Kılınç transferi 900 bin TL.

Neden ikinci satıştan Boluspor Kulubüne bir gelir yok veya açıklaması yok?Umut Meraş transferi 2.250 milyon TL.Kabul edilen borç 5.6 milyon TL.Kulubün kasasına giren 6.250 milyon TL. Herşey açık ve net peki bu söz konusu olan 20 milyon tl borç nereden ve nasıl gelmektedir? İş Bankası çekilen kredi 2 milyon 637 bin TLFiba Bank çekilen kredi 6.1 milyon TL. Bu kredilere karşılık federasyona temlik konulmuş, yaklaşık 2019-2020 sezonu içerisinde federasyondan Boluspor Kulubü’ne bir girdi olmayacak. Bu çekilen krediler için ne kadar faiz ödendi? Keşke temlik konulsa idi ama Boluspor Kulubü’ne artı faiz yükü gelmeseydi. Şimdi istiyoruz ki  bu durumun sorumluları Boluspor’un gerçek sahibi olan Boluspor taraftarına ve bolu halkına gerekli açıklamayı yapsın”

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03