ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

FIRAT GÜL'DEN AÇIKLAMALAR

28 Mart 2020

.................................

Boluspor’da Teknik Direktör Fırat Gül, koronavirüs salgınına alınan önlemler nedeniyle futbolcularının evlerinden dışarı çıkmadığını söyledi. Gül, liglerin mevcut şekliyle tescil edilmesi halinde düşme hattının üzerinde yer aldıklarını vurguladı.

Koronavirüs salgını sebebiyle liglere verilen arada çalışmalarını bireysel sürdüren kırmızı beyazlı oyuncular, Boluspor teknik direktörü Fırat Gül’de il dışına çıkmayarak çalışmaları tesislerden yönetiyor.

“EKİPMAN SAĞLIYORUZ”

Boluspor teknik direktörü Fırat Gül, oyunculara bireysel çalışmalar verdiklerini ifade ederek; “Şuan belli bir tarih veremiyoruz ucu açık bir tarih verdik. Oyunculara bireysel programlarını gönderdik. Ekipman sağlıyoruz. Tabi bireysel grup halinde antrenman yok” dedi.

“YURT DIŞI ÇIKIŞ YASAĞI KOYDUK”

Kırmızı beyazlı oyunculara yurtdışı yasağı koyduklarını aktaran Gül; “Oyuncularımıza yurtdışı çıkış yasağı koyduk. O zaten mecburi, giden gelemiyor. Bize lig oynanacak derlerse eğer gelen oyuncuyu karantina altına alacaklar. Oda bize sıkıntı olacak. Yurt dışından gelenlere 14 günlük karantina süresi var. 14 gün demek, oyuncunun hiçbir şey yapmadan bir oda da kalması bizi perişan eder. Oyuncularımızı en azından ülke sınırları içinde tutup, şu tarihte oynanacak dendiği anda bizde ona göre hareket edeceğiz. Takımı toplamak daha kolay olacak” şeklinde konuştu.

“OYUNCUNUN NE ZAMAN HAZIR OLACAĞI FEDERASYONUN AÇIKLAYACAĞI TARİHE GÖRE DEĞİŞİR”

Oyuncuların ucu açık izinli olduklarını ancak Türkiye Futbol Federasyonunun açıklayacağı takvime göre hazırlıklara başlayacaklarını aktaran Boluspor teknik direktörü Fırat Gül; “Oyuncunun ne zaman hazır olacağı federasyonun açıklayacağı tarihe göre değişir. Federasyon bize derse ki, “30 Nisan’da biz ligi oynatacağız” biz ona göre hazırlık programı yaparız. Ya da derlerse ki “Mayıs sonu” diye o zaman artık yeni bir sezona geçiyormuş gibi planlamak lazım. Sezon bitmiş artık bir sonraki yılın hazırlığı yapılıyormuş gibi yapmak lazım” dedi.

Haber: Burhan Yeşiltaş

2 yorum yapılmış
  • RemziKrc
    28 Mart 2020 • 22:11
    Sayın teknik direktörümüze sormak istiyorum. Tüm gerekli tetbirleri alarak; günün belirli saatinde sadece kalecileri ayrı ayrı kalelerde çalıştırmak, buna benzer gruplar oluşturarak; örneğin dörderli grup,İki kaleci iki forvet grubu, bazı grupların sahada bazılarının da kuvvet çalışması şeklinde antrenmalar yapılabilir mi?
  • HseyinBelin
    29 Mart 2020 • 21:09
    Hocam size güveniyoruz başarıların devamını dilerim
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03