ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

ARŞİVDEN ESKİ MAÇLARI İZLEMEYE BAŞLAYALIM

3 Nisan 2020

.................................

Korona virüsün tüm dünyayı etkisi altına almasının ardından TFF, Türkiye’deki tüm ligleri ertelemişti. Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklama ile mayıs ayında bir toplantı yapıp bu kararı yeniden değerlendireceğini ancak liglerin en erken haziran ayında başlayacağını belirtti.

Tüm dünyayı etkisi altına alana koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), ligleri süresiz olarak askıya almıştı. Futbolun akıbeti belirsizliğini korurken, TFF yaptığı açıklama ile bu konunun mayıs ayında yapılacak bir toplantıyla yeniden değerlendirileceğini, ancak liglerin en erken haziran ayında başlayabileceğini belirtti.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

''Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen 'Korona virüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı'nın ardından, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında, yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin sportif tedbirlerin belirlenmesi amacıyla 19 Mart'ta yapılan toplantıda liglerin ertelenmesi kararı alınmıştır. 

Federasyonumuz tarafından o tarihten bu yana koronavirüs ile ilgili oluşan şartlar gözlemlenmekte olup, gelişmeler Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ve UEFA ile koordineli bir şekilde değerlendirilmektedir. 

''ÖNCELİĞİMİZ SAĞLIK''

Önceliğimiz daima sporcularımız, futbola hizmet eden tüm bireylerimiz ve taraftarlarımızın sağlığıdır. 

Bu nedenle tüm çabamız, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonunda, Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda insan hayatı önceliğinden taviz vermeden, UEFA ile de ortak hareket ederek liglerimizde 2019-2020 sezonunun sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlamak içindir. Nitekim UEFA'nın 55 üye ülke Federasyonu ile 1 Nisan Çarşamba günü video konferans yöntemiyle yaptığı toplantıdaki tavsiyesi ve beklentisi de bu yöndedir.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Andrea Agnelli ve Avrupa Ligler Birliği Başkanı Lars-Christer Olsson imzalı dün gece tüm paydaşlar ile paylaşılan ortak mektupta da ne kadar gecikme olursa olsun sezonun tamamlanmasının önemi ve önceliğinin altı çizilmiştir.   Ayrıca kulüplerin oyuncuları ve diğer sözleşmeleriyle ilgili UEFA'yla temasta olunup konu hakkında UEFA'nın oluşturduğu çalışma gruplarının tavsiyeleri de dikkate alınacaktır.   

''LİG EN ERKEN HAZİRANDA BAŞLAYABİLİR''

Bu kapsamda liglerle ilgili süreç; devletimizin kararları, Bilim Kurulu'nun tavsiye raporları, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonuyla UEFA'nın da görüşleri doğrultusunda Mayıs ayının ilk haftasında TFF Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirilecektir. Bu durumda takımlarımızın hazırlık süreci de göz önünde bulundurulduğunda liglerimiz en erken Haziran ayı başında oynanabilecektir. Federasyonumuzun gelişmelere göre yukarıda belirtilen tüm şartlara uygun olarak 10 alternatifli senaryosu, planı ve programı da hazırdır. ''

2 yorum yapılmış
  • RemziKrc
    3 Nisan 2020 • 15:20
    Teknik Direktörümüz ''liglerin mevcut şekliyle tescil edilmesi halinde düşme hattının üzerindeyiz'' sözünün hiç bir değeri yoktur. Bu lig oynanmadan tescil edilmesi mümkün değil. Şu anda ligde kaldık veya ligden düştük diye bir şey yok. Altı maç oynanacak, sonra düşen üç takım belirlenecek. Bu nedenle futbolcularımızı bireyesel olarak hazır durumda bulundurmalıyız. Sonra koronavirüs nedeniyle ligden düştük demeyin.
  • RemziKrc
    5 Nisan 2020 • 16:45
    Bir gazete başlığı:Beşiktaş'tan son dakika kararı! Sahaya iniyorlar... Yönetim ile teknik heyetin bir araya geldiği toplantıda oyuncuların aralarındaki mesafeyi koruyarak kondisyon programının yanı sıra topla çalışma yapabilecekleri konusunda görüş birliğine varıldı. 20 yaşından küçük isimler ise bu programa dahil edilmeyecek. Acaba BOLUSPOR ne zaman sahaya iniyor? 3lü, 4lü gruplar halinde. Bir grup sahada çalışırken, diğer grup kapalı salonda kon
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03