ARŞİVKÜNYEİLETİŞİM
   

"SKOR ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ"

24 Haziran 2020

......................................................................

Boluspor Teknik Direktörü Fırat Gül, Menemenspor maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Fırat Gül, “Önümüzdeki maçlar için doğru yolda olduğumuzu söyleyebiliriz. Takımımız istediğimiz birçok şeyi sahada gerçekleştiriyor. Biz de elimizden geldiğince doğru oyuncularla sahaya çıkıp, Menemenspor maçında skor almaya çalışacağız” dedi.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Boluspor Teknik Direktörü Fırat Gül, Menemenspor maçının hazırlıklarını sürdürdüklerini belirtti .

Maçın ikinci yarısında oyuna giren oyuncuların takıma katkı sağladığını vurgulayan Fırat Gül, “Oyuncu değişikliklerimiz mevcut şartlarda yapabileceğimiz maksimum verimdeydi diye düşünüyorum. Çünkü oyuna sonradan giren oyuncularımız katkı sağladı. Hem Bilal olsun hem de Rok olsun oyunun ofansif tarafında. Çünkü zaten bir yerden sonra oyunun metrajı kısaldı. Rakip artık bizim oynadığımız oyunu kabul edip, sadece oyunun savunma tarafına ağırlık verdi. Kendi yarı alanlarında oyunu çok kabul ettiler. Biz de orada artık Bilal gibi kreatif, kilit pas atabilecek bizi skora taşıyabilecek duran top kullanabilen bir oyuncuyla değişikliğimizi yaptık. Rok’un biraz hâkimiyetinden faydalanmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

 “ENSAR’I ALTTAN ALDIK, GENÇ BİR ARKADAŞ”

Altınordu maçının 18 kişilik kadrosunda bulunan Ensar Eyiü Bayır hakkında sorulan soruya da cevap veren Gül, “Ensar’ı alttan aldık. Genç bir arkadaş, inşallah ilerleyen dönemde potansiyelini açığa çıkarıp, A takım futbolcusu yapacağız. Sadece Ensar değil, onun gibi alttan aldığımız 4 tane daha oyuncumuz var. Onlardan da faydalanmaya çalışıyoruz” dedi.

Boluspor’da teknik sorumlu görevinde bulunan Tamer Avcı ile yolların ayrıldığını ifade eden Gül, “Tamer hoca ayrıldı, artık bizimle beraber olmayacak. Dodo zaten verdiğimiz aradan önce ayrılmıştı. Kubilay’ın belinde bir sakatlığı vardı. Ameliyat olması için ülkesine gönderdik. Orada ameliyatını oldu. Rehabilitasyon ve fizik tedavi çalışmaları devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda aramıza dahil olacak” şeklinde konuştu.

"ÖNEMLİ BİR MAÇTI"

Boluspor Teknik Direktörü Fırat Gül, Altınordu maçının Boluspor açısından önemli bir maç olduğunu vurgulayarak, “Altınordu maçı bizim için önem derecesi yüksek bir maçtı. Altınordu ligin en genç ve en dinamik takımı. 1 puan için geldiklerinin farkındaydık. Oyunu rakibe kabul ettirmek, topa sahip olma, rakibi ezberin dışına itmek istedik. Santrafor oyuncularımız sakattı, o yüzden kenar oyuncularımızı santrafor olarak kullandık. Bundan sonraki maçlarda bir şekilde skora yansıtıp sonuç almaya çalışacağız. Ceza sahasına girmek için zorlandık. Bunun sebebi Altınordu’nun 5-4-1 şeklinde dizilmesi. Sonuç itibariyle maç 0-0 bitti” diye konuştu.

 “MENEMEN MAÇINDA SKOR ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Menemenspor maçında puan almak istediklerini ifade eden Gül, “Menemenspor şu an az da olsa playoff oynamak isteyen bir takım, ligden kopmuş değiller. Dinamik oyuncuları ve alttan gelen oyuncuları var. İlk defa bu ligde oynayan oyuncuları var. Hedefi olan oyuncuları var. En büyük artıları bu diye düşünüyorum. Ciddi bir takım savunmaları var. Oyunun hücum tarafında etkili oyuncuları var. 38 puan almış bir takım bir şeyleri doğru yapıyordur. Biz de elimizden geldiğince doğru oyuncularla sahaya çıkıp, Menemen maçında skor almaya çalışacağız. Önümüzdeki maçlar için doğru yolda olduğumuzu söyleyebiliriz. Takımız istediğimiz birçok şeyi sahada gerçekleştiriyor.” şeklinde konuştu.

Gül, “Tamer hoca ayrıldı, artık bizimle beraber olmayacak. Dodo zaten verdiğimiz aradan önce ayrılmıştı. Kubilay’ın belinde bir sakatlığı vardı. Ameliyat olması için ülkesine gönderdik. Orada ameliyatını oldu. Rehabilitasyon ve fizik tedavi çalışmaları devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda aramıza dahil olacak” dedi.

  • "SKOR ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ"
  • "SKOR ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ"
  • "SKOR ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ"
  • "SKOR ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ"
  • "SKOR ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ"
  • "SKOR ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ"
  • "SKOR ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ"
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
     Yorum yazın
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
ANASAYFA HABERLER YAZARLAR ARŞİV FOTO GALERİ VİDEOLAR ZİYARETÇİ DEFTERİ KÜNYE İLETİŞİM
İzzet Baysal Cad. İncebey İşhanı Kat 2 No: 21   Tel: 0374 218 05 03